Nasi Partnerzy:


Politechnika Warszawska


Politechnika Warszawska

Projekty
i konkursy:


POWER


MOODLE


Erazmus+


Kapitał Ludzki


Powiatowy konkurs informatyczny - BajtMaster

Drukuj

Dodaj do ulubionych

W ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe tytuł projektu "Jak zostać mistrzem zawodu..." uczniowie Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce przebywali w Hiszpanii oraz Portugalii.

W dniu 15 grudnia uczniowie, którzy brali udział w projekcie przedstawili na auli relację z pobytu w Hiszpanii (dwie grupy: jedna w Granadzie, druga w Martos) oraz w Portugalii (Lizbona). Zebrani obejrzeli specjalnie przygotowane prezentacje, które zawierały informacje o miejscach staży oraz programie kulturowym. Później wszyscy mogli spróbować hiszpańskich i portugalskich przekąsek. Jeśli chcecie przeżyć podobne chwile, starajcie się!!! Kolejne projekty przed nami! Uwierzcie, warto!

Warto również zapoznać się z prezentacją przygotowaną przez uczniów - do pobrania plik zielonka_na_krancu_Europy.pptx


Martos.


W ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe tytuł projektu "Jak zostać mistrzem zawodu..." uczniowie Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce przebywali w Hiszpanii" - w Granadzie.

Uczniowie mieli możliwość odbyć miesięczny staż u hiszpańskich pracodawców! ZAWÓD - TECHNIK HOTELARSTWA: Klaudia Kielak, Klaudia Szymańska, Daria Wilczak, Julia Rudnik i Marcin Pazio w hotelu Abba Granada. ZAWÓD - TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ: Michał Nasiłowski i Piotr Dąbrowski w firmie BYEBULB; Dawid Gromada i Przemysław Baran w firmie CASTILLO CONFORT; Dawid Mazurek i Sebastian Grzywacz w firmie CON-AIRE; Cezary Murawski i Hubert Paciorek w firmie HERMANOS PLATA; Bartłomiej Murawski i Tomasz Preś w firmie SINERGIA. ZAWÓD - TECHNIK INFORMATYK: Robert Żółtek i Krzysztof Wojdyga w firmie E-SISTEMAS Kamil Kosiński i Krzysztof Surdyn w firmie MISME CORPORATE Piotr Rodak w firmie TECNIWORK PC.

Galeria zdjęć - Stażyści w pracy

Granada - staż

Ponadto z wyjazdem związany był program kulturowy, o którym tak wypowiadali się uczestnicy:

"Co to był za miesiąc! Czas spędzony w Granadzie na długo pozostanie nam w pamięci. Oprócz doświadczenia w ramach praktyk w hiszpańskich placówkach zyskaliśmy masę fantastycznych wspomnień. Poznaliśmy zakątki najpiękniejszego miasta Hiszpanii - Granady (symbolem miasta jest owoc granatu). Między innymi: arabską dzielnicę Albaizin, z jej tarasami widokowymi, skąd roztaczał się przepiękny widok na miasto i jego główny zabytek - Alhambrę, którą udało się nam zwiedzić; dzielnicę jaskiń Sacromonte, arenę corridy, Kaplicę Królewską, Katedrę. Wzięliśmy udział w pokazie flamenco. Byliśmy na wycieczce w Kordobie. Niezwykłym przeżyciem było zwiedzanie Alhambry - XI wiecznej fortecy z czerwonego kamienia. Poeci nazywają ją ósmym cudem świata, jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem Andaluzji. Gdyby ściany mogły mówić na pewno dowiedzielibyśmy się o tej twierdzy niejednej zaskakującej rzeczy. Granada nas zachwyciła! Polecamy wszystkim starać się o udział w takim przedsięwzięciu!"

Galeria zdjęć - "Program kulturowy"

Granada - staż


W ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe tytuł projektu "Jak zostać mistrzem zawodu..." uczniowie Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce przebywali w Portugalii" - w Lizbonie.

Dnia 7 listopada 2016 roku, uczniowie klas hotelarskich Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce wyruszyli do Lizbony na czterotygodniowe praktyki w ramach programu Power - "Jak zostać mistrzem zawodu", organizowanych we współpracy z portugalską firmą Casa da Educação. Opiekę na uczniami sprawowały pani Justyna Boguszewska oraz pani Daria Sadowska. Pobyt na krańcu Europy upłynął uczniom na pracy w prestiżowym lizbońskim hotelu Sana Metropolitan Hotel, gdzie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu housekeeping'u oraz na praktyce w hotelowym dziale gastronomicznym. Młodzież zakwaterowana była w przestronnym ośrodku ze wszelkimi wygodami, nieopodal Muzeum Calauste Gulbenkiana, które otoczone było uroczym parkiem. Uczniowie korzystali z bezpłatnego wyżywienia, serwowanego w pobliskiej restauracji "Pato Real" oraz otrzymali karty miejskie, uprawniające do darmowego przejazdu lizbońskimi środkami transportu. Po pracy i w weekendy nadchodził czas na aktywny wypoczynek, polegający na poznawaniu Lizbony i innych ciekawych zakątków Portugalii, takich jak: Obidos, Sintra, Coimbra, Fatima. Uczniowie w Lizbonie zwiedzili słynną dzielnicę Belem, obejrzeli tam Klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkrywców i wieżę Belem. W Ajudzie odkrywali tajemnice Pałacu Narodowego. Nad Alfamą zwiedzili Zamek św. Jerzego. Zobaczyli Baixę i jej główne place: Praça do Comércio i Praça Rossio, gdzie skupia się życie kulturalne Lizbony. Niewątpliwym przeżyciem dla uczniów była wizyta na stadionie jednej z najlepszych piłkarskich drużyn portugalskich - SL Benfica. Młodzież miała okazję uczestniczyć w meczu: Benfica kontra Moreirense. W Lizbonie znajduje się także jedyne w swoim rodzaju Oceanarium, w którym podopieczni spędzili kilka bardzo interesujących godzin. Za grubą szybą, na wyciągniecie ręki, pływa 25 tysięcy morskich stworzeń z całego świata. W Sintrze praktykanci podziwiali XV-wieczny pałac królewski. W Coimbrze młodzież oglądała jeden z najstarszych Uniwersytetów w Europie (XIII wiek), który stanowił inspirację dla pisarki J. K. Rowling do stworzenia scenerii w serii powieści "Harry Potter". W Fatimie uczniowie zwiedzili sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w ciszy i skupieniu poznawali historię objawienia. Obidos - to niezwykłe mauretańskie miasteczko utrzymane w stylu romańskim oraz gotyckim - tu uczniowie spacerowali wąskimi uliczkami, napawając wzrok reliktami przeszłości. Słone atlantyckie powietrze, szum fal oceanu, poczucie znalezienia się na krańcu Europy daje wizyta na Cabo da Roca - najbardziej wysuniętym na zachód punkcie kontynentu, stąd można było podziwiać ogrom oceanu i przepiękne klify. Pobyt w Lizbonie to czas niezwykle owocny. Młodzież stawiała tu pierwsze kroki na drodze rozwoju zawodowego, to również wspomnienia związane z poznaniem tego niezwykle bogatego kulturowo kraju.

Galeria zdjęć - Uczniowie w Lizbonie.

Granada - staż


W ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe tytuł projektu "Jak zostać mistrzem zawodu..." uczniowie Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce przebywali w Hiszpanii - w miejscowości Martos.

Już po raz kolejny część wybranych uczniów miała szansę odbyć niezwykle atrakcyjne staże zagraniczne. Celem było miasto w Martos położone w południowej Hiszpanii. Martos to malownicza miejscowość Andaluzji, usytuowana u podnóża góry La Pena. Uczniowie mieli okazję odbyć staż w zagranicznych placówkach, by doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W chwilach wolnych od pracy stażyści bardzo chętnie spacerowali po mieście, brali udział w rozgrywkach piłkarskich. Zacieśniło to więzi koleżeńskie. Zwiedzanie hiszpańskich miast: Cordoba, Jaen oraz zdobywanie szczytów pokazały nam całe piękno tego państwa i klimatu. Niezwykłe miejsca oraz bujna roślinność stanowiły zjawiskową atrakcję. Mieliśmy szansę obserwowania procesu produkcji oliwy, podobno najlepszej na świecie! Miesięczny pobyt z dala od kraju oraz możliwość obcowania z inną kulturą, szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego na stale wpiszą się w pamięć uczestników.

Martos.


Podpisywanie umów z osobami zakwalifikowanymi do projektu POWER "Jak zostać mistrzem zawodu - nowoczesne staże w Hiszpanii" rozpocznie się na początku września 2016r.


Od 08.06.2016r. - rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zainteresowanymi udziałem w projekcie. Wszystkich zainteresowanych , którzy nie wyrazili jeszcze chęci udziału w projekcie zapraszamy - szczegóły u pani profesor Jadwigi Boguszewskiej.

Regulamin rekrutacji - do pobrania.