ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO

26-05-2021

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie zaprasza na BEZPŁATNE WARSZTATYTAŃCA LUDOWEGO dla dzieci i dorosłych odbywające się w ramach projektu ETNO-ROKw Fabryczce.

Warsztaty skierowane są do dzieci (od 10 do 16 lat) orazdorosłych.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu od lipca dowrześnia. Podczas spotkań uczestnicy poznają kroki kilku tańców tradycyjnych,m.in. kujawiaka, poloneza, krakowiaka oraz nauczą się podstawowych układów.

Podsumowaniem warsztatów będzie pokaz zdobytych umiejętnościpodczas „Festiwalu Smaku i Tradycji” organizowanego w ramach Europejskich DniDziedzictwa, który odbędzie się 19.09.2021 r. w Fabryczce

Zajęcia poprowadzi Justyna Mańkiewicz-Ilori – tancerka ichoreografka. Staż zawodowy odbyła we Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.Tańczyła dla wielu polskich wykonawców muzyki rozrywkowej, w teledyskach, na koncertach oraz wprodukcjach telewizyjnych. Z dobrym skutkiem promuje wśród młodego pokoleniataniec ludowy pokazując, że może być równie ciekawy jak nowoczesne nurty.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury,Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum KulturyEtnoPolska 2021.

Zapisy oraz więcej informacji pod nr tel. 22 787 41 13