JASEŁKA I KLASOWE WIGILIE 22.12.2017

31-12-2017

W piątek 22 grudnia 2017 roku jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy 1 I/G pod kierownictwem pani Agnieszki Polak i pani Marty Włodarz. O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrały się do auli. Od razu w oczy rzuciła się przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem. Tegoroczne Jasełka przedstawiały tradycyjne scenki nawiązujące do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz tradycji polskiej. Pokazani zostali w nich mędrcy spieszący oddać pokłon Nowonarodzonemu Bogu, pastuszkowie, którzy „przybieżeli do Betlejem” z darami. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Anna Nowińska- Mróz oraz ksiądz Jacek Kołbuk, którzy złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia bożonarodzeniowe.

Po jasełkach rozeszliśmy się na wigilie klasowe, słuchaliśmy kolęd i dzieliliśmy się opłatkiem. Samorząd Uczniowski przygotował również miłą niespodziankę :) Ten klimat świąt Bożego Narodzenia zabraliśmy do naszych domów.