Nasi Partnerzy:


Politechnika Warszawska


Politechnika Warszawska

Projekty
i konkursy:


POWER


MOODLE


Erazmus+


Kapitał Ludzki


Powiatowy konkurs informatyczny - BajtMaster

Drukuj

Dodaj do ulubionych

Ignacy Mościcki i przyjaciele…

11-12-2017

30 listopada oraz 1 grudnia po raz siedemnasty Mościcki gościł ludzi ze świata nauki i kultury. Przybyli, by przybliżyć młodzieży różne dziedziny wiedzy, zachęcić ją do odkrywania nowych dróg i realizowania własnych pasji. Mogliśmy dowiedzieć się między innymi, jak żyli artyści w czasach dwudziestolecia wojennego, dlaczego Indianie kochają miniatury, czym charakteryzował się stan wojenny, dlaczego warto odwiedzić pałac w Chrzęsnem czy też, ile w naszym rodzimym języku jest zapożyczeń.

Z końcem października zaczęło się w szkole pewne poruszenie. Był to wiadomy znak, że zbliża się święto patrona szkoły. Panie:Grażyna Pawlicka, Joanna Baranowska oraz Mariola Kubiak stworzyły coś na kształt rozkładu jazdy, czyli wyznaczyły osoby odpowiedzialne za poszczególne czynności. Każdy doskonale wiedział, co ma robić i chyba wywiązał się ze swoich obowiązków, bo patronalia kolejny raz się udały. Nic by jednak nie zostało zrealizowane, gdyby nie przyjaciele szkoły, którzy objęli imprezę patronatem honorowym. Byli to: Starosta Wołomiński, Burmistrz Miasta Zielonka oraz gazeta „Życie Powiatu Wołomińskiego” i Radio Fama.

Inauguracyjny wykład poprzedziło serdeczne przywitanie zebranych w auli gości przez Panią Dyrektor Annę Nowińską-Mróz. Następnie Pan Wicestarosta Adam Łossan wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia talent. Nauczyciele rozdali dyplomy i nagrody w różnych konkursach, które odbyły się w ciągu ostatniego miesiąca i łączyły się z niezwykłym światem nauki.

W przerwach między wykładami można było porozmawiać,napić się kawy, a nawet spotkać się z Ignacym Mościckim, w którego wcielił się jeden z uczniów. Już wchodząc do szkoły, mogliśmy odnieść wrażenie, że jesteśmy w innym, magicznym świecie. A to wszystko dzięki odpowiedniej dekoracji i strojom młodzieży witającej przybyłych na uroczystość gości.

Trzynasty raz uczestniczę w patronaliach. I powiem Wam,że lubię tę listopadową krzątaninę, przesłuchania wykładów uczniowskich,spotkania z pasjonatami, którzy potrafią mnie wciągnąć w zupełnie obcy mi świat. Miło jest z Wami – Drodzy Koleżanki i Koledzy oraz Kochana Młodzieży – pośmiać się, pogawędzić na zwykłe, codzienne tematy. I jakże cudownie jest zjeść, gdy za oknem zimno i plucha, pysze ciacha. Dziękujemy Wam nasi niezastąpieni rodzice…

Sylwia Orłowska

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:

Dni Nauki 2017.