Nie pal - nie warto!!!

20-11-2017

Dnia 17 listopada w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w akcji organizowanej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia. Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej i promowanie mody na niepalenie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia tytoniu oraz obejrzeli krótkie filmy dotyczące negatywnych skutków tego nałogu. W auli szkoły znajdował się kącik informacyjny z materiałami edukacyjnymi na temat szkodliwości palenia i sposobów na rzucenie tego nałogu. Przedstawiciele samorządu szkolnego rozdawali ulotki informacyjne. Uczniowie wykonali plakaty pokazujące jaki wpływ na organizm człowieka ma palenie tytoniu. Plakaty znajdują się przy pokoju pedagoga szkolnego.