Spotkanie partnerów 3GW w Szkocji

02-03-2017

W dniu 1 marca 2017 roku Pani Jadwiga Boguszewska oraz Pani Katarzyna Pawelec brały udział w spotkaniu w Stenhousemuir w Szkocji,w ramach projektu „Green, greener, the greenest wind,water and the world”.
Celem projektu było stworzenie programów nauczania dla energetyki odnawialnej dla szkół ponadgimnazjalnych na Litwie i Łotwie. My, jako partnerzy posiadający kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mogliśmy podzielić się wiedzą z uczestnikami projektu. W wyniku kilkumiesięcznej pracy zespołu takie programy zostały stworzone. W trakcie spotkania przedstawiono ich funkcjonowanie w szkołach w Kuldiga i Panevezy oraz podsumowano udział poszczególnych partnerów w przygotowaniu wyżej wymienionych programów.

Po spotkaniu grupa partnerów (Niemcy, Litwa,Łotwa, Szkocja i Polska) wybrała się na wycieczkę do ogrodu Dunmore Pineapple,a następnie do miasta Crieff w Szkocji.

Projekt dobiega końca, ostatnie spotkanie zespołu odbędzie się w maju 2017 w Rydze.