"GREEN, GREENER, THE GREENEST. WIND, WATER AND THE WORLD"

03-06-2016

Celem wizyty delegatów w Szkocji, w ramach projektu "GREEN, GREENER, THE GREENEST. WIND, WATER AND THE WORLD", była możliwość poznania aspektów oraz standardów dotyczących kształcenia w zakresie technologii energii odnawialnej.

Mięliśmy okazję odwiedzić liczne kolegia zawodowe wktórych to liderzy poszczególnych wydziałów podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w temacie.

Dano nam możliwość złożyć wizytę w przedsiębiorstwie społecznym, które w swoim zakresie oferuje między innymi porady i wskazówki jeśli chodzi o zakres efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych.( The Wise Group)

Jednym z punktów wizyty było również spotkanie w jednostce krajowej, która umiejętnie zarządza, wprowadza i zatwierdza programy edukacyjne.( Scottish Qualifications Authority)

Ważnym aspektem była możliwość bycia w przedsiębiorstwie, które dystrybuuje materiały biomasy oraz zajmuje się projektowaniem i instalacją kotłów na biomasę. (Scottish Heating Company )

Zostały również podjęte wizyty kulturalne: Loch Lomond, the Antonine Wall, Falkirk Wheel, the Pineapple, Linlithgow Palace, Blackness Castle, and Culross - oddajace całkowicie charakter Państwa.

tekst i fotografie: Anna Wielgus

Wygnańcy Ewy