MIĘDZYNARODOWA WIZYTA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ 22-26.02.2016

22-02-2016

22 lutego br. Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce  został gospodarzem międzynarodowego spotkania, w ramach projektu Erasmus+ "GREEN, GREENER, THE GREENEST. WIND, WATER AND THE WORLD". Potrwa ono do piątku 26 lutego. Zebranie w siedzibie szkoły otworzyła pani dyrektor Anna Nowińska-Mróz. Przywitała gości, wśród których znaleźli się:

• pani Doreen Schiller z Niemiec,
  • pan Adrian Kitchen ze Szkocji,
  • pani Lāse Juska, pani Līga Muceniece oraz pan Oskars Kokins z Łotwy.
  • pani Leonora Baltrėnienė z Litwy
  • a także nauczyciele przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół w Zielonce.

Zgromadzeni zapoznali się z prezentacją szkoły, jej kierunkami kształcenia a także wysłuchali prezentacji dotyczącej polskiego systemu edukacji. Kolejnym etapem spotkania w ramach projektu była wizyta w Starostwie Powiatowym w Wołominie. Gości przyjął osobiście pan Wicestarosta Wołomiński Adam Łossan. Następnie uczestnicy międzynarodowego spotkania wrócili do Zespołu Szkół w Zielonce, gdzie mieli okazję uczestniczyć w lekcji dotyczącej urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, zapoznali się z wyposażeniem pracowni zawodowej. Mamy nadzieję, że był to owocny dzień. Jutro kolejny etap wizyty studyjnej!