W dniach 12 kwietnia – 08 maja 2015 r. uczniowie klas II i III w zawodach technik informatyk, technik elektryk oraz technik elektronik odbywali praktyki zawodowe. Tegoroczna nauka w ramach programu Erazmus + wiązała się z miesięcznym wyjazdem uczniów do Berlina. Praktyki zawodowe za granicą są wyjątkową okazją do lepszego poznania języka obcego, doskonalenia umiejętności zawodowych, poznawania kultury i dziedzictwa cywilizacyjnego naszych zachodnich sąsiadów.
W tym roku praktyki zorganizowane zostały dzięki partnerstwu z niemiecką firmą Gesellschaft fur Europabildung e.V. Młodzież podczas wyjazdu przebywała pod opieką pani Justyny Boguszewskiej i pana Krzysztofa Odelskiego. Codziennie uczniowie pracowali na stanowiskach odpowiadających ich kwalifikacjom zawodowym. Uczyli się prowadzenia instalacji w budynkach i projektowania graficznego nadruków, obsługiwali profesjonalny sprzęt budowlany i informatyczny.
Elektrycy nauczyli się między innymi: montażu gniazd elektrycznych, włączników, przełączników, sterowników co, centralek alarmowych, czujników dymu, oraz szaf sterowniczych. Informatycy poznawali tajniki druku offsetowego, programów In Design, Ilustrator, Photoshop. Wykonywali materiały promocyjne dla niemieckich firm.
Podczas praktyk młodzież zakwaterowana była blisko centrum miasta, w wygodnym ośrodku, w którym miała pełny dostęp do mediów, węzła sanitarnego i samodzielnej kuchni. Uczniowie zapewnione mieli podstawowe wyżywienie oraz bezpłatny transport miejski. Po zajęciach oraz w weekendy zwiedzali stolicę Niemiec. Byli między innymi w Bundestagu, wielu muzeach: Pergamońskim, Altes Muzeum, Muzeum Techniki, zwiedzili Poczdam, Berliner Dom, ogród zoologiczny i wiele innych atrakcji. Nasi niemieccy partnerzy wysoko ocenili umiejętności zawodowe uczniów!

„PRAKTYKI ZAWODOWE W BERLINIE.